Dotace na domy

Plastové dveře

Plastové dveře

Plastové dveře u nás zatím nejsou tak oblíbené, jako například dveře dřevěné, avšak nejsou svými vlastnostmi o nic horší. Stejně jako plastová okna vynikají svou příznivou cenou v poměru s jejich dobrými užitnými vlastnostmi. Splňují všechny nároky na ně kladené, jako je stabilita, tepelně-izolační a zvukově-izolační schopnost, odolnost vůči vnějším vlivům, snadná údržba, snadná montáž a dlouhá životnost. Jejich izolační vlastnosti samozřejmě závisí na použitém materiálu výplní i jejich tloušťce. Současná úroveň materiálů a technologií umožňuje vyrábět za použití termoplastů stabilní a trvanlivé dveřní výplně se snadnou montáží, v jakékoli na trhu dostupné barvě či dekoru a bez omezení jejich použití ve vztahu např. ke světové straně, slunečnímu svitu apod. Umožňuje také volit si úroveň jejich tepelně-izolačních schopností i míru jejich stability resp. potřebné mechanické odolnosti. Plastové dveře se většinou vyrábějí v typických šířkách 80, 90 a 100 centimetrů. Dveře jsou podobně jako interiérové jednokřídlé a dvoukřídlé s plnou nebo prosklenou výplní.

Cena dveří

Cena plastových dveří je závislá na jejich provedení, množství skleněných výplní a velikosti a umístění. Cena vedlejších a balkonových dveří se pohybuje mezi 6000 - 12000Kč, u hlavních vchodových dveří se cena pohybuje u jednokřídlých kolem 15000Kč a u dvoukřídlých přes 20000Kč.

Svou důležitost a cenu má v řádné funkci samotných dveří také jejich montáž. To se týká jak dveří jako celku, tak i samotných dveřních výplní. Chybná montáž dveřní výplně může ve svém důsledku správnou funkci dveří zásadně ovlivnit.

Novinky