Dotace na domy

Plastová okna střešní

Plastová okna střešní

Kromě oken dřevěných a hliníkových je dnes možné si pořídit i střešní okna plastová, která vynikají svou lehkostí, dobrou tepelnou a akustickou izolací, vysokou trvanlivostí a minimálními požadavky na údržbu. Navíc je možné je pořídit nejen v klasické bílé barvě, ale v dnešní době je možné si barvu zvolit podle svého vkusu. Jejich výhodou je lehkost otevírání, možnost plného otevření křídla a aretace jeho polohy. Existuje několik druhů střešních oken, dělených podle způsobu jejich otevírání. Můžeme nalézt okna kyvným křídlem, s výklopně kyvným křídlem a s výsuvně kyvným křídlem. Plastová střešní okna se hodí ke všem druhům střešních krytin. Stejně jako k běžným plastovým oknům, i ke střešním existuje celá řada doplňků, jako jsou těsnící lemování, žaluzie, rolety, moskytiéry, markýzy, různé ovládací a také montážní doplňky.

Při pořizování střešních plastových oken si musíme uvědomit, že tato okna jsou zásahem do souvislé vrstvy zateplení ve střešním plášti, proto je nezbytně nutné věnovat velkou pozornost montáži a napojení izolace. Aby se zamezilo chybám při usazování střešních oken, je třeba montáž svěřit zaškoleným řemeslníkům.

Cena střešních plastových oken je závislá na jejich provedení a velikosti. Obecně se cena pohybuje od 3500Kč u malých kyvných oken, přes 7000Kč u větších výklopně či výsuvně kyvných, až po 10000Kč.

Novinky